ATP Sydnay uživo na Eurosportu

Posljednji turnir prije Gren slema u Melburnu počinje 7. januara i završava se šest dana kasnije, a Eurosport će direktnim prenosima ispratiti takmičenje u Sidneju.

Posljednje pripreme za Australian open teniseri će obaviti na ATP turniru u Sidneju.

Internacionalni turnir u Australiji ima dugu tradiciju, još od 1885. godine, kada je u Sidneju održano kvalifikaciono takmičenje za Davis kup selekciju.

Lokalni heroj, Lejton Hjuit je obradovao australijske navijače osvajanjem četiri uzastopne titule na početku XXI vijeka.

Još jedan Australijanac u lijepom sjećanju ima ATP turnir u Sidneju, Bernanrd Tomić je prije četiri godine osvojio prvi trofej u profesionalnoj karijeri.

Dominaciju Viktora Troickog u Sidneju prošle godine prekinuo je Žil Muler, srpski teniser je osvojio dve uzastopne titule, ali je Luksemburžanin bio bolji u polufinalu u dva seta.

33-godišnji teniser je sačuvao dobru formu i za finale, gdje je u dva seta savladao Dena Evansa i osvojio prvi ATP trofej u karijeri.