Prvi olimpijski vikend na Eurosportu

Počele su XXIII Zimske olimpijske igre u Pjongčangu, a prve medalje biće uručene već u subotu i nedjelju.

U Jeongseon alpskom centru u nedjelju će se održati premijerno nadmetanje u alpskim disciplinama, kada je na programu spust za muškarce, prvo od ukupno 11 skijaških takmičenja.

Svoju vještinu na stazi pokazaće i srpski olimpijac, 25-godišnji Marko Vukićević, koji je na prvom treningu ostvario 47. vrijeme, četiri sekunde slabije od najbržeg, Kanađanina Manuela Osborn-Paradia. Olimpijski spust održaće se u noći između subote i nedjelje, u 03:00 uz direktan prenos na Eurosportu.

Tokom vikenda, medalje će biti podijeljene i u biatlonu, skijaškom trčanju, brzom klizanju, snoubordu, skijanju slobodnim stilom, ski skokovima, sankanju i brzom klizanju na kratkim stazama. U Pjongčangu će biti uručen rekordan broj medalja, ukupno 106 kompleta.

Eurosport će intenzivno pratiti kompletne XXIII Zimske olimpijske igre u Pjongčangu, pored direktnih prenosa svih takmičenja, ljubitelji zimskih sportova će biti u prilici da svakodnevno u emisiji “Olimpik ekstra”, koja se premijerno emituje u 15:30, pogledaju pregled svih takmičenja koja su održana tog dana.

Eurosport Plejer će direktno prenositi svaki sekund svih takmičenja u Pjongčangu.

Plan direktnih prenosa na Eurosportu 1:

10. februar 2018

03:00 SNOUBORD: Sloupstajl kvalifikacije muškarci (prenos)

03:30 ALPSKO SKIJANJE: Spust muškarci trening (prenos)

05:00 SNOUBORD: Sloupstajl kvalifikacije muškarci (prenos)

08:00 OLIMPIJSKE IGRE: Olimpijske vijesti

08:05 SKIJAŠKO TRČANJE: Skiatlon žene (prenos)

10:55 OLIMPIJSKE IGRE: Olimpijske vijesti

11:00 SANKANJE: Trka 1 muškarci (prenos)

12:05 BIATLON: Sprint 7.5km žene (prenos)

13:25 BRZO KLIZANJE – KRATKE STAZE: 1500m finale muškarci (prenos)

13:40 SKI SKOKOVI: VS-106 finale muškarci (prenos)

15:30 OLIMPIK EKSTRA – PREGLED TAKMIČARSKOG DANA

18:00 EKSTREMNI SPORTOVI: Zimske olimpijske igre Pjongčang 2018

18:30 HOKEJ NA LEDU: Pregled takmičenja

19:00 NORDIJSKO SKIJANJE: Pregled takmičenja

19:30 ALPSKO SKIJANJE: Pregled takmičenja

20:35 OLIMPIJSKE IGRE: Kocka Eurosporta

01:40 SNOUBORD: Sloupstajl finale muškarci (prenos)

11. februar 2018

03:00 ALPSKO SKIJANJE: Spust muškarci (prenos)

04:30 UMETNIČKO KLIZANJE: Kratak program ženski timovi (prenos)

05:15 UMETNIČKO KLIZANJE: Ples na ledu kratak program timovi (snimak )

05:45 UMETNIČKO KLIZANJE: Slobodan program timsko parovi N (prenos)

06:30 SNOUBORD: Sloupstajl finale muškarci (snimak )

07:15 SKIJAŠKO TRČANJE: Skiatlon muškarci (prenos)

09:00 OLIMPIJSKE IGRE: Olimpijske vijesti

09:05 BRZO KLIZANJE: 5000m muškarci (prenos)

12:00 OLIMPIJSKE IGRE: Olimpijske vijesti

12:05 BIATLON: Sprint 10km muškarci (prenos)

13:45 SANKANJE: Trka 4 muškarci (prenos)

14:50 FRISTAJL SKIJANJE: Moguls finale žene (snimak )

15:30 OLIMPIK EKSTRA – PREGLED TAKMIČARSKOG DANA

18:00 EKSTREMNI SPORTOVI: Zimske olimpijske igre Pjongčang 2018

18:30 HOKEJ NA LEDU: Pregled takmičenja

19:00 NORDIJSKO SKIJANJE: Pregled takmičenja

19:30 ALPSKO SKIJANJE: Pregled takmičenja

20:35 OLIMPIJSKE IGRE: Kocka Eurosporta

01:40 ALPSKO SKIJANJE: Veleslalom žene 1.trka (prenos)

(eurosport.rs)